Pro zájemce o obraz

Stačí oslovit s konkrétním obrazem, ať už telefonicky, nebo emailem. Doporučuji také prohlídku ateliéru, protože některé obrazy skýtají mnoho detailů, které z fotek nejsou patrné a naživo vidět obraz je přeci jen něco jiného.

O vzniku obrazu:

Na začátku každého obrazu je myšlenka, nápad, který si zakreslím do malého skicáku. Poté vytvořím menší verzi obrazu pastelem, skicu, abych měl představu, jak bude obraz vypadat. Poté se pouštím do samotné malby na plátno. Maluji v několika vrstvách. I když mnohdy pracuji na obrazech intenzivně. díky náročným kompozicím, spoustě detailů, trvá taková malba někdy i několik měsíců. Bavím se samotným procesem, ať už malby samotné, tak i příprav, kdy jsem si často sám modelem. Často mi je po ruce fotograf Vít Černý, který mi nafotí například rytíře, které jsem požádal o spolupráci a hodinu se před námi bili a váleli jako mrtvoly po zemi a z fotek jsem dával dohromady davovou scénu obraz Bitvy.

Zarámování a zasklení

Rám jako umělecké dílo. Vybrat vhodný rám, je mnohdy náročný úkol. Rozhodně je to věc, na které si dávám opravdu záležet. Nejen že doprovodí dílo, ale samotný obraz povznese. Jak vybrat správný rám? To vše řeším individuálně, nejlépe přímo v rámařství, při kafi, vyzkoušet různé druhy, a nebo pokud jste z větší dálky, spojím se s Vámi telefonicky a prodiskutujeme Vaši představu o rámu.

Pastelový obraz to skoro vyžaduje, jelikož je potřeba obraz ochránit před mechanickým poškozením, rozmazáním. Nechávám zasklívat obrazy tzv. galerijním sklem, které většinu odrazu pohlcuje a pokud stojíte přímo před obrazem, skla si ani nevšimnete a necítíte mezi sebou a obrazem žádnou clonu.