Nejsem teoretik, jsem především praktik a tak i přemýšlím nad tím, co bych chtěl dostat já, když bych navštívil nějaký workshop. Jsou to vědomosti, vidět obraz jak vzniká od první čáry, na co si mám dát pozor, čemu mám věnovat pozornost, jak míchat barvy, proč používat tohle a tamto a že si odnesu obraz, to už je jen bonus. Hlavně vím, jak už na to a že je to možné, ale že je potřeba malovat. Workshopy jsou určené jak pro začátečníky, tak pokročilé. Pro někoho mohou být i náročné, stejně tak jsou náročné i pro mne, protože se snažím vždy věnovat individuálně každému a snažím se předat vše, co ve mne je.

Dříve jsem jezdil po celé republice s workshopy a ročně jsem jich uspořádal 25-30. Momentálně již jim nemohu věnovat tolik času, ale přesto pár termínů vždy nabídnu. Jsem rád za tu přízeň, spokojenost lidí je mi i odměnou a to že ten zájem po sedmi letech stále roste, je tím nejlepším oceněním. S novými termíny budu vždy informovat včas dopředu.

Foto: Vít Černý

Aktuální workshopy

Aktuálně pro vás nemám vypsané žádné workshopy.

Ohlasy z workshopů

„Na Michalovo workshopech sem byl čtyřikrát a pokaždé mi kurz přinesl něco jiného,buď posun v technický zdatnosti,nebo jen krásný uvolňující víkend.Na první kurz jsem se psychicky připravoval a uklidňoval se že to zvládnu,po shlédnutí předlohy mne napadla jen jediná věta „tohle nikdy nenamaluju,se asi zbláznil.“ Přes víkend mne Michal naučil jak se dívat na objekt,jak správně pracovat pastelem,díky světlu a stínu vytvářet objem… a jak otevřít lahev vína vařečkou. Dnes je ze mne celkem slušný výtvarník a nabité zkušenosti z Workshopů mi velice pomáhají v mojí tvorbě.

PS:noste na workshopy otvírák na víno“

– PŘEMYSL GRÁF

„K Michalovi jezdím druhým rokem a dokud bude workshopy dělat (a já doufám, že hooodně dlouho), budu k němu jezdit. Od prvního kreslení u něj mám jasně dané dárky k narozeninám, svátku, Vánocům.. A ač se někdy vztekám, když mi to v mých očích nejde tak, jak bych chtěla, miluju to. Čím dál víc. Navíc, nemohla bych si vybrat líp.“

– PETRA MOUCHOVÁ

„Už delší dobu jsem se chystala navštívit workshop Michala Janovského. Věnuji se převážně kresbám uhlem a chtěla jsem vyzkoušet pastel a to hlavně portrét v barvách.Mohu říct že víkend strávený pod vedením Michala byl naprosto dokonalý. Krásně vše vysvětlil, názorně ukázal, poradil co a jak používat a čeho se vyvarovat. Osobně mě to dalo hodně, zjistila jsem, že hlavní je se nebát použít barvy a nejdůležitější je chtít a zkoušet. Brzo po workshopu jsem si troufla na opravdu náročný portrét a výsledek stál za to.“

– ZITA RUDINSKÁ